Systemy audiowizualne

Profesjonalny system nagłośnienia tworzy unikalny klimat obiektów. Firma Hilow Solutions podczas projektowania i dobierania jego elementów (głośniki ścienne, głośniki sufitowe, etc.) kieruje się oczekiwaniami klienta, którego wizja jest dla nas wyznacznikiem efektu finalnego. Naszym zadaniem jest przygotowanie oferty, spełniającej wszystkie założenia inwestora, uwzględniając przeznaczenie obiektu, jego kubaturę i możliwości aranżacyjne. Znamy specyfikację pracy różnych branż i możemy zaproponować najlepsze rozwiązania dla danej działalności. Oferujemy dedykowane rozwiązania dla obiektów użytkowych, przychodni, klinik, sklepów, klubów fitness, pubów, restauracji i domów mieszkalnych. Wykonujemy projekty instalacji wideo: projektorów, ekranów projekcyjnych, TV, ich montażu, a także okablowania strukturalnego. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie inwestycji – od projektu, poprzez instalacje, montaż i późniejszą obsługę serwisową systemów audiowizualnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Lokal handlowo - usługowy

System nagłośnienia dla sklepów, to nie tylko tło muzyczne, przykuwające uwagę kupujących i tworzące swoisty klimat sklepu. W zależności od asortymentu i klienta docelowego systemy nagłośnienia, różnią się swoją specyfikacją dopasowaną do charakterystyki działalności. Uwzględniamy funkcje docelowe wybranych obszarów sklepu, takich jak sala sprzedaży, strefa kas, przymierzalnie oraz zaplecza, tworząc w ten sposób optymalne warunki pracownikom oraz klientom. W wielu przypadkach system audio staje się elementem wystroju wnętrza lokalu, Hilow Solutions dołącza wszelkich starań, by tworzył on harmonię z wizją przedstawioną w projekcie aranżacyjnym. Wykorzystane głośniki sufitowe w poniższym schemacie, doskonale nadają się do montażu w sufitach podwieszanych.

 

System nagłośnienia PA - technika 100 V

Klub fitness

Systemy nagłośnienia dla klubów fitness to odrębne systemy o różnym zastosowaniu. Architektura sal i ich przeznaczenie warunkują ich cechy. Sale spinningowe oraz sale fitness poprzez charakter zajęć wymagają systemów o dużej mocy, jednocześnie dających możliwość komunikacji głosowej trenera z grupą ćwiczeniową. Sala siłowni powinna być wyposażona w system dający komfort ćwiczeń, zapewniający równomierne rozłożenie dźwięku, wspomagający wzmagania ćwiczących, a przy tym dający możliwość pracy z indywidualnymi trenerami. Należy pamiętać także o recepcji, korytarzach oraz szatniach, w których dźwięk ma być miłym dopełnieniem przestrzeni. W zależności od zaprojektowanego sufitu możemy zastosować głośniki sufitowe (sufit podwieszany) oraz głośniki ścienne (sufit otwarty).

Klub muzyczny, pub

Kluby muzyczne ze wzglądu na swój profil, są ściśle zależne od jakości systemu nagłośnienia. Dobry system może stać się wizytówką lokalu kształtującą jego charakter i przyciągającą gości. Czyste i klarowne dźwięki wydobywające się z głośników, nie powodujące poczucia zmęczenia, są gwarantem dobrej i długiej zabawy, a w konsekwencji dużego ruchu na barze. Projekt systemu nagłośnienia klubu muzycznego uwzględnia się podział na strefę taneczną, wymagającą dźwięku dużej mocy oraz strefę barową, w której poziom natężenia dźwięku pozwala na swobodną komunikację. Pub to także scena muzyczna, umożliwiająca kameralne koncerty, Hilow Solutions posiada umiejętności w projektowaniu takich rozwiązań, które zadowolą najbardziej wymagających muzyków.

System nagłośnienia - Pub, restauracja

Hotel, Restauracja

Dobrze zaprojektowany system nagłośnienia jest gwarantem komfortu gości restauracji lub hotelu. Pozwala na stworzenie intymnej strefy, w której można poczuć się swobodnie. Muzyka wydobywająca się z głośników, tworzy wyjątkowy klimat uprzyjemniający pobyt gościom. Poniższy schemat pozwala zauważyć złożoność systemu nagłośnienia dla obiektu typu hotel. Wykorzystane głośniki sufitowe idealnie nadają się do wnętrz, które posiadają sufit podwieszany. Głośniki ścienne idealnie nadają się do zewnętrzych stref restauracji, czy części rekreacyjnej.

System nagłośnienia - Hotel, restauracja

Dom, apartament

Systemy dla domów i apartamentów to systemy ambientowe dowolnego pomieszczenia, połączone w jeden system nagłośnienia z możliwością regulacji głośności dla każdej strefy osobno. Można cieszyć się swoją ulubioną muzyką w każdym pomieszczeniu. Stosując centralizację systemu, powodujemy, iż staje się on prosty i miły w obsłudze.
Hilow Solutions projektuje i instaluje także systemy kina domowego, zarówno rozbudowane systemy osobnych pomieszczeń, tzw. sal kinowych, jak i salonowych rozwiązań, które pozwalają się cieszyć magią kina w domowym zaciszu.

Szkoła, przedszkole

Systemy nagłośnieniowe dla szkół, czy przedszkoli to nie tylko instalacje radiowęzłowe, ale także bardziej rozbudowane rozwiązania nagłośnienia sal gimnastycznych, czy auli. Wyposażone w odtwarzacze muzyczne, mikrofony bezprzewodowe, statywy mikrofonowe, systemy pozwalające przeprowadzić zawody szkolne, czy apel. Hilow Solutions może zaproponować rozwiązanie będące w stanie sprostać takim wymaganiom.

Systemy nagłośnienia w technice 100V są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich szkół, które chcą zainwestować środki w wysokiej jakości sprzęt audio, który zagwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę, a także spełni wszystkie założenia funkcjonowania i działania systemów nagłośnieniowych w placówkach tego typu. Pierwszym podstawowym systemem nagłośnienia w szkołach, jest znany od wielu lat tak zwany radiowęzeł. Spełnia on rolę zarówno komunikacyjną (Public Adress, PA), ale także może być narzędziem edukacyjnym dla nowych adeptów sztuki dziennikarskiej. System nagłośnienia może być wykorzystany do rozgłaszania komunikatów dyrekcji, informowania o ważnych wydarzeniach z życia szkoły czy o planowanych apelach. Ogólnie – staje się torem komunikacyjnym, działającym na identycznych zasadach jak znane, chociażby z galerii handlowych, systemy DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy) . Ten sam system nagłośnienia wykonany w technice 100V pozwoli uczniom zapoznać się z zasadami obsługi i prowadzenia audycji radiowych. Możliwości jest bardzo dużo:  stworzenie kółka dziennikarskiego, warsztaty prezenterów radiowych itd.

Kolejnym systemem nagłośnieniowym, który powinien znaleźć się w nowoczesnej szkole jest zestaw, który umożliwi przeprowadzanie egzaminów językowych. Taki system również może powstać w oparciu o technikę 100V. By uzyskać jak najlepszej jakości wrażenia słuchowe w każdym miejscu, a co za tym idzie, wyrównać szansę każdego egzaminowanego, należy dążyć do równomiernego pokrycia dźwiękiem. Efekt taki zostanie uzyskany tylko wtedy, gdy instalacja systemu nagłośnienia będzie stacjonarna - dedykowana dla konkretnego pomieszczenia i zaprojektowana przez specjalistów.
 
Schemat ideowy naglosnienia radiowezel szkolny technika 100V
 
Panel muzyczny - streaming audio

Dzięki współpracy z firmą Nadaje.com jesteśmy w stanie zaproponować usługę streamingu audio, która daje szereg rozwiązań:

  • możliwość zdalnego zarządzania ramówką muzyczną i rotacją utworów za pomocą wygodnego i przejrzystego kalendarza
  • szerokie możliwośći konfiguracji wielu kampanii reklamowych (konfigurowalna częstotliwość, ilość reklam w bloku, uporządkowanie/losowość długość poszczególnych kampanii etc.)
  • możliwość tworzenia i programowania powtarzalnych bloków muzycznych/tematycznych (np. bloki świąteczne z kolędami, utworami noworocznymi, czy wielkanocnymi)
  • możliwość odbioru strumienia w dowolnej placówce/sklepie za pomocą dowolnego odtwarzacza mp3 (winamp, foobar, windows media player etc.)
  • możliwość konfiguracji dostępu do panelu administracyjnego i tworzenia większej ilości kont administracyjnych
  • możliwość szybkiego zarządzania bazą muzyczną z możliwością dodawania utworów przez szybki protokół FTP