Blog

System monitoringu (CCTV - closed circuit television) przede wszystkim służy do poprawy bezpieczeństwa w objętych nim obszarach. Systemy CCTV wykorzystywane są również w celach analitycznych, czy prewencyjnych. Do działań zapobiegawczych należą systemy zdalnego pomiaru temperatury ciała. Dla jednego z naszych klientów wykonaliśmy system zdalnego pomiaru temperatury ciała. System pozwala na pomiar temperatury z dokładnością do 0,3 °C, wykrywa także osoby bez maski.

Profesjonalne sieci strukturalne zapewniają optymalną pracę każdej firmy. Stabilne działanie urządzeń podłączonych do sieci wymaga, by część pasywna struktury była wykonana na wysokim poziomie. Firma Hilow Solutions posiada wieloletnie doświadczenie w instalacji sieci strukturalnych. Zaprojektuje sieć zgodnie z wymaganiami jej stawianymi. Instalacje światłowodowe zapewniają doskonałe warunki pracy, przepustowość, brak możliwości zakłóceń elektromagnetycznych, zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanych danych, czy duża wytrzymałość, powodują, że warto w nie inwestować.

Systemy CCTV zdalnego pomiaru temperatury, to odpowiedź rynku na powstałą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym. Działania prewencyjne umożliwiają wczesne wykrycie i działania kontrolne. Systemy CCTV dokonujące pomiaru temperatury ciała pozwalają na natychmiastowy alert. Dokładność pomiaru wynosi 0,3°C, a czas reakcji na pomiar temperatury wynosi ≤ 30ms, wspierają jednocześnie 16 obiektów poddanych pomiarowi.

Firma Hilow Solutions prezentuje realizację systemu kontroli dostępu. Dla jednego z naszych klientów wykonaliśmy instalację systemu kontroli dostępu. System spełnia wymagania przepisów przeciw pożarowych. Zastosowano przycisk awaryjnego otwierania drzwi. System jest prostym i skutecznym rozwiązaniem, realizującym funkcję autoryzowanego dostępu do pomieszczeń. Z powodzeniem może być wykorzystywany np. w escape room'ach.

Firma Hilow Solutions prezentuje realizację projektu obejmującego systemy teletechniczne sali konferencyjno weselnej w Sękowicach.

Wzmacniacz miksujący ITC T-60CD jest podstawowym monofonicznym wzmacniaczem PA ( w technice 100V) o mocy 60 W, wyposażonym dodatkowo w zintegrowany odtwarzacz CD, który pozwala na odczyt plików MP3 z płyt CD.

Uprzejmie informujemy, że ceny produktów uległy zmianie! Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą!


Firma Hilow Solutions realizuje instalację elektryczną w domu jednorodzinnym w gminie Oborniki Śląskie. Inwestycja jest budowana w technologi szkieletowej – system kanadyjski, skandynawski.
Inwestor dodatkowo powierzył nam wykonanie instalacji alarmowej, instalacji monitoringu i nagłośnienia oraz sieci strukturalnej.

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

Obudowa typu bass-reflex. Pejdeynczy głośnik niskotonowy 6,5'' wykonany w technice 100V. System szybkiego montażu w suficie podwieszonym. Obudowa ABS plus stalowa maskownica malowna proszkowo. Transformoatro wieloodczepowy, umożliwiający na dopasoanie mocy: 60/30/15/7,5/3,8 W dla 100V.

Prezentujemy kolejną odsłonę inwestycji w Sękowicach, poprzednia instalacja dotyczyła sali konferencyjno weselnej

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

 

szafa rak 9U

Sieć strukturalna w ramach projektu informatyzacji szpitala w Braniewie.

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

Wzmacniacz miksujący ITC T-120 jest podstawowym monofonicznym wzmacniaczem PA o mocy 120W. Wszechstronne zastosowanie w instalacjach systemów nagłośnienia wykonanych w technice 100V – doskonały wzmacniacz do nagłośnienia w małych i średnich instalacjach audio w restauracjach, sklepach i obiektach publicznych.

Pod koniec lutego firma Hilow Solutions zrealizowała system nagłośnieniowy w przychodni Biovena w Ożarowie Mazowieckim. Założenia projektowe obejmowały nagłośnienie strefy – sala rehabilitacyjna oraz strefy – recepcja i gabinet masażu.

Radiowęzeł szkolny Zespół Edukacyjny im. Lotników Amerykańskich w Warszawie

Firma Hilow Solutions z dumą prezentuje realizację systemu radiowęzłowego wykonanego dla Zespołu Edukacyjnego im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Założenia projektowe obejmowały nagłośnienie korytarzy, sali rekreacyjnej i klubu młodzieżowego a także stworzenie szkolnego studia radiowego, które spełniałoby wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do przeprowadzenia profesjonalnej audycji radiowej i przygotowałoby młodych adeptów sztuki radiowej do przyszłej pracy w profesjonalnych rozgłośniach.

technika 100V
Systemy nagłośnienia w technice 100V są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich szkół, które chcą zainwestować środki w wysokiej jakości sprzęt audio, który zagwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę, a także spełni wszystkie założenia funkcjonowania i działania systemów nagłośnieniowych w placówkach tego typu.
Pierwszym podstawowym systemem nagłośnienia w szkołach, jest znany od wielu lat tak zwany radiowęzeł. Spełnia on rolę zarówno komunikacyjną (Public Adress, PA), ale także może być narzędziem edukacyjnym dla nowych adeptów sztuki dziennikarskiej.

Kolejna realizacja systemu monitoringu firmy Hilow Solutions. Tym razem projekt zakładał rozbudowę systemu analogowego o możliwość dodania kamer IP. Zadanie to wiązało się z wymianą rejestratora analogowego na rejestrator hybrydowy pozwalający na pracę dualną, zarówno z kamerami analogowymi jaki i kamerami IP. Rozwiązanie takie pozwala na zachowanie jakości przy relatywnie niskich kosztach. Rejestrator umożliwia pracę zdalną, zarówno podgląd w czasie rzeczywistym jak i zgrywanie zdarzeń z poszczególnych kamer jest możliwe bez ponoszenia kosztów mobilnych.

W poprzednim wpisie zajmowaliśmy się wymiarami sali, w dzisiejszym wpisie dotyczącym projektu systemu nagłośnienia sali kinowej, zajmiemy się założeniami dotyczącymi akustyki pomieszczenia. 

  • Czas pogłosu: RT60 = (0,2 ÷ 0,8)s, maksymalnie równomierny w paśmie (200 ÷ 4k)Hz,

Zależności pogłosowe dla sali kinowej (dane Rockfon):

Systemy nagłośnienia wykonane w technice 100V są idealne w miejscach gdzie muzyka jest odtwarzana publicznie.

Projekt systemu nagłośnienia sali kinowej. Opis wymiarów pomieszczenia sali.
Projekt_systemu_nagłosnienia

Projekt systemu nagłośnienia sali kinowej zawierający pełen opis właściwości akustycznych pomieszczenia oraz obliczeń dotyczących systemu.

Technika 100V Nagłośnienie sali konferencyjno-wykładowej
Kolejna realizacja w toku, tym razem przedstawiamy etap projektu. Sala konferencyjna oparta o system nagłośnienia w technice 100 Voltowej z podziałem na strefy, z możliwością załączania konkretnego obszaru sali. Wykorzystano głośniki sufitowe zgodne z aranżacją pomieszczenia. Dodatkowo nagłośniono pomieszczenia sanitarne i ogródek, tak by uczestnik konferencji mógł być na bieżąco.
System monitoringu

System monitoringu składający się z ośmiu analogowych kamer o 1/3'' CCD i rejestratora analogowego. Pozwala na objęcie swoim zasięgiem całej przestrzeni wymaganej monitoringiem. Instalacja w suficie GK pozwala na poprowadzenie instalacji w sposób estetyczny i zgodny z zasadami instalacji niskoprądowych. Instalacja wykonana w sklepie znajdującym się C. H. Renoma we Wrocławiu.

Firma Hilow Solutions zrealizowała system monitoringu w jednym ze sklepów galerii Futura Park we Wrocławiu. W efekcie czego powstał system oparty na czterech analogowych kamerach oraz rejestratorze czterokanałowym. System ten pozwala na objęcie monitoringiem całej przestrzeni sprzedażowej, przestrzeni wejścia oraz kasy. Dzięki instalacji mamy możliwość monitorować sytuacje niepożądane, takie jak kradzieże, zniszczenia. Rejestruje zdarzenia i pozwala na łatwe ich wyszukiwanie. Prosty system dający wiele korzyści. 

Technika 100V Nagłośnienie sali konferencyjno-wykładowej
Technika 100 voltowa pozwala na wykonywanie różnych systemów, jednym z przykładów jest system przedstawiony na zdjęciu. W skład systemu nagłośnienia obiektu - miejsca przeznaczonego do organizacji imprez okolicznościowych oraz konferecnji wchodzi wzmacniacz wielostrefowy umożliwiający niezależną kontrolę poziomu dźwięku w wyznaczonych strefach, takich jak sala konferencyjna, strefa toalet, taras/ogród.
System nagłośnienia - schemat - technika 100V

Systemy nagłośnienia to rozwiązania pozwalające na odtwarzanie muzyki w tle w obiektach przemysłowych takich jak firmy, sklepy. Zastosowanie techniki 100 V pozwala na równomierny rozkład dźwięku na całej przestrzeni nagłaśnianej.

Nagłośnienie domu

Przy inwestycjach związanych z budową domu jednorodzinnego, pojawia się problem pominięcia instalacji systemów audiowizualnych.  Jest oczywistym  projekt budowlany, projekt instalacji elektrycznej, ale mało kto pamięta o poprowadzeniu instalacji dla kina domowego, czy też dla bardzo popularnych instalacji nagłośnienia całego domu typu multiroom wykonanych w technice 100V.

Warto już na etapie przygotowań do inwestycji, tak jak wybieramy firmę budowlaną czy elektryczną , powierzyć zaprojektowanie systemu audiowizualnego wyspecjalizowanej firmie.

Systemy konferencyjne
Systemy konferencyjne to szczególne systemy nagłośnienia, które wymagają spełnienia kilku bardzo istotnych warunków. Przede wszystkim mają zapewnić dobrą zrozumiałość mowy i projektując taki system na pewno należy uwzględnić właściwości pomieszczenia, tj. jego kubaturę oraz cechy akustyczne materiałów wykończeniowych. Następnie należy dobrać jego elementy tak, by zapewniły one doskonałe warunki do przeprowadzenia konferencji.
Głośnik sufitowy wewnętrzny_6W ITC Audio

Technika 100V obok systemów estradowych, czy domowych systemów stereo jest jedną z możliwości dystrybucji dźwięku. Popularna „stuwoltówka” pozwala na podłączenie dużej ilości głośników na jednej linii głośnikowej .

Logo Hilow Solutions
Miło nam poinformować, że ruszyła strona hilow-solutions.pl!
T-6233 matryca audio wysokonapięciowa 4x8
Matryca audio T-6233 wysokonapięciowa 4x8
T-6232 matryca niskonapięciowa 5x10
Matryca audio T-6232 wysokonapięciowa 5x10
T-6207 matryca niskonapięciowa 6x6
Matryca audio T-6207 niskonapięciowa 6x6